Lenka Rubenstein se narodila ve východních Čechách. Vystudovala lingvistiku na Karlově univerzitě, absolvovala zahraniční stáže ve Velké Británii a USA v oboru žurnalistiky a poté pracovala jako redaktorka v rozhlase, přispívala do různých periodik a zároveň se věnovala překladatelství. Angažovala se také v neziskovém sektoru a spolupracovala na několika filmových a televizních dokumentech. Od poloviny 90. let žila střídavě v České republice a ve Spojených státech. Od roku 2011 žije ve Vraném nad Vltavou nedaleko Prahy.

Malování je jejím koníčkem od dětství. Na popud přátel uspořádala první výstavu portrétů v Praze v roce 2000. Přestože je víceméně malířkou samoukem, začala dostávat zakázky a účastnit se uměleckých soutěží a její portréty byly vystaveny na řadě výstav po celých Spojených státech (v Marylandu, Massachusetts, New Jersey, New Yorku, Ohiu, Tennessee, Wisconsinu a Wyomingu). V České republice se poslední samostatné výstavy konaly v Americkém centru a dalších místech v Praze a ve Staré škole ve Vraném nad Vltavou. Za posledních 10 let byly její portréty pětkrát vybrány do semifinále prestižní mezinárodní soutěže BP Award pořádané londýnskou National Portrait Gallery.

Kromě portrétování zkusila před časem i krajinomalbu, která byla původně zamýšlena jako rozptýlení, ale brzy přerostla v mnohem větší aktivitu. Většina těchto obrazů byly zpočátku přímořské scenérie z ostrova Nantucket ve státě Massachusetts, kde s manželem často pobývala a kde byly také pravidelně vystavovány. V současné době se zaměřuje na krajiny z Povltaví a obrázky z cest a rovněž pracuje na zakázku.

Malování mě baví

Z vernisáží...